czwartek, 30 stycznia 2014

Karnawałowe klikanie

Jeszcze tylko sześć dni trwa głosowanie na najlepsze wpisy pojawiające się w trakcie ostatnich 25 edycji karnawału blogowego. Organizator, Adriano Kuc umieszcza szczegóły w swoim wpisie. Tam można znaleźć linki do poszczególnych ankiet.

Dla własnej wygody zrobiłem listę linków z poprawionymi odnośnikami do poszczególnych wpisów karnawałowych oraz ankiet. Usunięte wpisy i blogi są odpowiednio oznaczone. Strona ta jest też dostępna w ikonie dwóch masek po prawej stronie mojego bloga. W przyszłości uzupełnię listę o wszystkie edycję karnawału. Postaram się też zrobić spakowane archiwum wpisów gdyż tak wiele wartościowych blogów poznikało w ostatnich latach.


Trik na głosowanie turniejowe

Po przeczytaniu tuzina wpisów z danej edycji trudno mi było przypomnieć sobie, który właściwie mi się najbardziej podobał. W szczególności jeśli ujmowały temat w podobny sposób. Wymyśliłem więc turniej!

Otwieram więc jeden link na raz. Czytam go a następnie otwieram następny w osobnej zakładce. Po przeczytaniu drugiego decyduję, który z nich był lepszy. Zawsze to łatwiej wybierać za każdym razem tylko spośród dwóch. Zostawiam więc zwycięzce i pozostałe wpisy zamykam.

Czasami nie mogę się zdecydować więc zostają otwarte równocześnie dwa-trzy wpisy. Bywa, że ostają się do końca i muszę wybrać miedzy nimi a czasami szczęśliwie jeden z kolejno czytanych wpisów przebija wszystkie wcześniejsze i problem z głowy. Usprawnia to proces decyzyjny i niczym w Nieśmiertelnym po wszystkich pojedynkach - There can be only one!

Klikajcie mości państwo ku pokrzepieniu serc!

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...