piątek, 11 kwietnia 2014

Klondike

Polecam bardzo dobry mini serial opowiadający historię gorączki złota na dalekiej północy w Klondike. Rewelacyjna inspiracja, co prawda ograniczona raczej tylko do Deadlandsów i westerno-podobnych systemów ale świetna ze względu na bardzo szczegółowe i gotowe do wykorzystania tło historii.

Sam serial jest dobrze zrealizowany, fabuła interesująca, aktorzy przyzwoici, zdjęcia super. Jest na tyle wart uwagi, iż warto go obejrzeć po prostu, bez względu na rpgowe plany.


Serial prezentuje gotową do wykorzystania scenerię opowieści - miasteczko na dalekim odludziu. Bardzo łatwo można podłapać klimat takich opowieści oraz poznać wygląd czasów dzikiego zachodu by je wiarygodniej przedstawiać graczom. Cała podróż do niego idealnie pasuje na dobrą sesję przygody wprowadzającej. Wykorzystując sceny z serialu można mieć na podorędziu gotowe sceny tła dziejące się przy obecności postaci graczy. Fabuła opiera się na kilku głównych i barwnych postaciach, między którymi rysuje się sporo konfliktów. Można wrzucić graczy obok dziejących się wydarzeń licząc na chęć ich ingerencji i naprawienia sytuacji. Wątków do wyboru jest kilka. Także łatwo wrzucić graczy w środek kłopotów obdarowywając złotonośną działką. Nie mówiąc już o innych inspiracjach i wynikłych z nich nowych pomysłach na przygody.

Na zachętę można obejrzeć trailer.

Zdjęcie: Discovery, imdb

3 komentarze:

 1. dzisiaj szykując się do pracy obejrzałem pierwszy odcinek - rzeczywiście kawał fajnego serialu się zapowiada,
  no i zapachniało mi starym dobrym Dead Wood, które dla mnie było fantastyczną inspiracją dla mojej piaskownicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zwracać uwagę na różne postacie, które się pojawiają co chwila. To nie jest opowieść o tylko tych dwóch młodych kolesiach. Ja tak myślałem na początku i trochę się zagapiłem. W moim odczuciu historia jest dobrze skonstruowana przez mnogość różnych, dobrze zarysowanych bohaterów, z których ciężko nawet wybrać takiego pierwszoplanowego. Dlatego wspomniałem, że idealnie się nadaje do RPGa - wystarczy rozpisać mapę zależności i gotowa kampania.

   Usuń
  2. dokładnie jak piszesz (obejrzałem już całość), naprawdę "bogato" fabularnie zostali potraktowani również pozostali bohaterowie.
   Biorę się za oglądanie Hell on Wheels :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...