sobota, 18 sierpnia 2012

Tyle pomysłów a czasu brak

Jak bym wraz z graczami miał dużo więcej czasu to bym z chęcią poprowadził kampanię takie jak:
 1. Kosmiczni awanturnicy ala Han Solo w świecie Honor Harrington na mechanice Travellera (edycja od Mongoose). Dość realistyczna konwencja w stylu sandboxowym z zarabianiem kasy, inwestowaniu, ulepszaniu statków. Losowi patroni i misje jako inspiracja do wymyślania fabuły w locie.

 2. Brzydcy, źli i zieloni czyli orki albo gobliny w Starym Świecie. Gra o przetrwanie na imperialnych szlakach. Fabuła podsuwana przez MG jak i oczekiwanie na własne cele z inicjatywy i pomysłowości graczy. Konwencja przygodowa na mechanice WFRP 2 ewentualnie 1 edycji.
   
 3. Grupa trzymająca władzę na motywach serialu Shield. Drużyna tworzy tzw. Strike Team czyli grupę do zwalczania gangów na współczesnych ulicach dzielnicy Farmington w Los Angeles. Z jednej strony szemrane interesy na boku, układy z gangami i naginanie a nawet łamanie prawa. Z drugiej strony wątki osobiste i jednak chęć utrzymania spokoju na ulicach. Duża rola inicjatywy i pomysłowości graczy w jakim kierunku będą prowadzić swe działania. Pikanterii dodaje konwencja urban fantasy gdzie gracze będą wilkołakami a po dzielnicy będzie grasować różna inna egzotyczna menażeria. Na mechanice Fate 3ed z Dresden Files.
   
 4. Bohaterowie Śródziemia wg. mechaniki The One Ring i mocno bazująca na oficjalnych scenariuszach. Konwencja heroiczna z mocnym trzymaniem się zasad podręcznikowych.
   
 5. Zmiana posad świata w świecie Monastyru na mechanice Utopii. Potężne i wpływowe postacie z majątkami i wpływami. Stosunkowo duża imersja w osobowość postaci. Sprawy na wysokim poziomie o zasięgu międzynarodowym. Fabuła mocno pędząca do przodu kierowana wyborami i moralnymi dylematami.
   
 6. Szaraczki w Middenheim czyli drużyna mieszczan z niższej bądź góra średniej warstwy społecznej. Rozpoczęcie od oficjalnej Szarej Eminencji. Późniejsze przygody ciągle w mieście na zasadzie sandboxu. Poznawane dzielnic, zawiązywanie znajomości, wątki rodzinne i codzienne. Na mechanice WFRP z 1 edycji.
photo credit: ToniVC via photo pin cc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...