wtorek, 27 listopada 2012

Delberz #4 - Detale owej nocy

Kilka dodatkowych szczegółów odnośnie przełomowej nocy.

Kartka z kalendarza

Atak łowcy czarownic miał miejsce 22go Vorgeheim (lato 2511 roku, nów Mannslieba, brak Morrslieba). Dzień ten był ciepły i słoneczny choć wilgotny. Bezchmurne, przejrzyste niebo, słońce w pełnej krasie. Dzień męczący przez wilgotne, duszne powietrze znad rzeki i ukrop z nieba. Za dnia ludzie chadzali leniwie szukając wytchnienia w cieniu i dopiero zmierzch przyniósł przyjemne ochłodzenie.
Przedmioty łowcy czarownic

  • kusza pistoletowa + 10 bełtów 
  • miecz najlepszej jakości zdobiony szafirem w rękojeści (+5WW, -10 Obc) 
  • 4 noże do rzucania 
  • zbroja płytowa (ciężki pancerz, korpus + ręce) 
  • 10m liny 
  • sakiewka z 4zk 18ss 1mp 
  • glejt upoważniający wystawiony przez inkwizytora v-ce hrabiego Otto von Kropbecka.Opowieść Donata Lutzena

Z tego co się dowiedzieliście to Donat był wolnym strzelcem i nie przekazał żadnych informacji o jakimś swoim wielkim planie, który macie za niego skończyć. Miał wolną rękę i działał jak uznał za stosowne rzucając kłody pod nogi Imperium jeśli się nadarzyła taka okazja. Nie miał rodziny czy kontaktów. Przybył do miasta przed kilkoma laty na tej samej zasadzie co wy - do rozwijającego się miasta pełnego widoków na przyszłość.

Ostatnie chwile jakie z Wami spędził poświęcił głównie na natchnienie Was do uwierzenia w Ludową Republikę Równości i Sprawiedliwości. Wyjaśnia z zapałem oraz opisywał jej wielkość. Dementował narosłe mity, że trzeba bać się obłędu czy mutacji. Jak się dowiedzieliście, obłęd jest znakiem przystosowywania się umysłu do prawdy i walką o prawdziwy obraz świata. Mutacja jest adaptowaniem się cielesnej formy do zmieniającej się świadomości. Gdy nastanie powszechna LRRS nie będzie miał znaczenie kim jesteś lub jak wyglądasz. W pełnej równości wobec prawdy dla wszystkich istot. Nie bez znaczenia jest też nowoczesność i rozwój techniki daleko poza to na co pozwalają ludzcy władcy.

W konflikcie z Imperium, LRRS jest na razie zepchnięty do obrony. Dawni renegaci jak Magnus i Sigmar starają się przejąć rząd dusz i trzymać ludzkość w okowach kłamstwa. Przez religię i feudalne rządy trzymają całe społeczeństwa w ciemnocie, zacofaniu i zabobonach. LRRS jest poważnie osłabiona przez walki, o których zwykli ludzie nigdy nie usłyszą, ale które każdego dnia trwają. LRRS się nie poddaje. Przyjmuje uderzenia na gardę jednocześnie starając się zaskoczyć przeciwnika na jego terenie. Za kilka-kilkanaście lat Imperium straci impet i upadnie gdy niespodziewane kontruderzenie w połączeniu z akcjami wywrotowymi powalą go na klęczki. Tak więc trwajcie, knujcie i przygotowujcie się na znak. LRRS powróci i przywróci powszechną sprawiedliwość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...